Antalya’nın İncisi Side

Antalya’nın İncisi Side

Antalya önemli tatil kentlerinden biridir. Antalya’nın tatil beldelerinden Side hem doğal hem de tarihi güzelliğiyle dikkat çekmektedir.

Antalya şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta bulunan Side Manavgat’a da 7 kilometre uzaklıkta bulunana önemli bir tatil beldesidir.

Side’nin masmavi denizi ve yemyeşil doğasının yanı sıra sivil mimari yapıları da oldukça dikkat çekicidir.  Antik kentinde bulunduğu Side doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerin birbirine geçtiği önemli bir noktadır.

Side’nin Güzellikleri

Antalya’nın önemli tatil beldelerinden biri olan Side özellikle yaz aylarında birçok turiste ev sahipliği yapmaktadır. Side turistler için pek çok seçenek sunan önemli tatil beldelerinden biridir.

Side’ye geldiğinizde Manavgat Şelalesi ve Köprülü Kanyon gibi doğal güzellikleri görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Çeşitli yat turlarına katılarak Akdeniz’in masmavi sularında güzel bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Deniz manzaralı restoranlarda Side lezzetlerini tadabilirsiniz.  Apollo Tapınağı’nı izleme fırsatına sahip olabilirsiniz. Side Müzesi Türkiye’nin en zengin arkeoloji müzelerinden biri olduğu için müzeyi ziyaret edebilir ve tarihi dokuyu görme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Side otelleri

Side’de Konaklama

Side’de pek çok otel, motel, pansiyon, apart oteller ve tatil köyleri bulunmaktadır. Side otelleri ve diğer konaklama yeleri hem geniş hem konforlu hem de temizdir.

Side’ye gelen kişilerin konaklayabileceği pek çok tercih bulunmaktadır. Side ile ilgili bilgilere ulaşmak, Side’nin doğal ve tarihi güzelliklerini görmek ve Side’de konaklayabileceğiniz yerleri öğrenmek için * sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.