Berlin Gece Hayatı

Bir yere gece hayatı için gidiliyor ise o yer kesinlikle Berlin olmalıdır yoksa biz bilmiyoruz. Son senelerde gece hayatının en çok ve en canlı yaşandığı yerlerden biri olan Berlin’e gidip de geceleri otelde uyumak aptallık olurdu herhalde. Buradaki gece hayatı çoğu yerdeki gece hayatına göre daha canlı ve kuralları yıkmayı başarmış cinsten.

Berlin’deki gece hayatı çoğu Avrupa ülkesine göre çok farklı olmakla beraber kesinlikle herkese hitap edecek şekilde değil. Eğer Bodrum ya da Boğaz’daki mekanlar, elleri kolları sallaya sallaya locadan eller havaya yapmak sizin olayınız ise Berlin kesinlikle sizin için değil. Çünkü Berlin’e gelen herkes kafa dağıtmaya geliyor. Underground gece hayatı da denilen olayın kalbi Berlin’de atıyor. Çıplaklık içeren ve 48 saat clublardan hiç çıkmadan devamlı dans maratonlarına kadar deneyebileceğiniz bütün çılgınlıklar Berlin’de.

Ünlü Gece Kulüpleri

Berghain, Watergate, Sisyphos, Chalet, Prince Charlesi Kit Kat Club, Golden Gate, Ritter Butzke en ünlü mekanlarından sadece birkaçı. Buna nazaran çoğu kişinin pek bilmediği ama daha tatlı mekanları da mevcut.

Water Gate

Berlin’in en tarihi nehir köprüsü olan Oberbaumcrücke altında yer alan taraçası ve manzarası ile ünlü. Bir de Oliver Koletzky gibi ünlü Berlin djlerinin ilk çıkış yaptığı yer olmasıyla ünlü.

Sisyphos

Son yıllarda Berlin’in en uzun partilerinin bulunduğu bu yerde şehrin doğusunda 3000 kişilik bu kulüpte içeride ve dışarıda 7 farklı dans pisti bulunmakta. Genellikle perşembe günü başlayan partiler hiç durmadan pazartesi gecesine kadar devam eden partiler.

Berghain

Hakkını bu yazıda birkaç satırla anlatamayacağımız bir mekân dahi olsa da birkaç satırla da olsa dahi bahsetmek istedik. Berlin’in müzik tapınağı olarak bilinen eski bir geniş fabrikanın hepsini kaplayan bu kulüp, Berlin’de süren 72 saatlik elektro partilerini tüm dünyaya tanıtıp getiren yer diyebiliriz. Uyarıyoruz ki bu kulübe genelde gece 4 ila 5’ten sonra giriliyor ve kapıda en az 1 saat boyunca beklemek garanti. Ama sonunda beklediğinize değiyor. Çünkü bir elektro müzik ve saykodelik trans tutkunuysanız bu mekân tam size göre!

Gece Hayatında Ne Yapılabilir?

Tamamen kişiden kişiye değişmekte olan bu olguda gideceğiniz yerdeki barları ya da pubları seçebilirsiniz. Bu tarz mekanlar iç ışık aydınlatmaları sayesinde sizleri istediğiniz moda sokacak ve kafa dağıtmanıza yardımcı olacak. Hareketli değil sakin gece hayatını seviyorum diyorsanız ve Berlin’e gidecek param yok diyorsanız, türkü barlar türkü severler için uygun. Gideceğiniz yeri önceden gece için kayıt ettirmeniz ve rezervasyon yaptırmanız halinde sizler için hep bir masa boşta tutuluyor ve böylelikle gittiğiniz gibi yer bulma sıkıntısı çekmiyorsunuz. Bu hizmeti veren ve vermeyen yerler olsa da sizlerin bunu gideceğiniz yere daha önceden sormanızı tavsiye ediyoruz. Hareketli gece hayatını sevip Berlin’e gidecek vize ya da pasaportu olmayan arkadaşlarımız için ise Eskişehir üzerinde bulunan 222 barı önerebiliriz. Bu bar her gece açık olmakla beraber gerçekten hareketli bir gece hayatını size sunuyor. Eskişehir’in ne kadar barlar sokağı zengin olsa da en çok tercih edilen yerlerinden birisi 222 oluyor. Eskişehir’de oturmuyorsanız bile daha farklı seçenekleri ilinizin barlarını aratarak bulabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.