Eğlenceli Tatil Yerleri

Yaz geldi ve tatil planlarınız başladı demek. Bu yaz ise tatil yerlerinde biraz eğlence olsun diye size bir liste hazırladık. Özellikle gençlerin çok seveceği bu listede en çok tercih ettiğimiz yerlere gitmek için ne evrak toplama derdi ile uğraşacaksınız ne de uzun kuyruklar bekleyerek can sıkıcı işlemlerle uğraşacaksınız…

İşte sadece bavulunuzu alıp yola çıkabileceğiniz hem kültür açısından zengin bir o kadar da sosyal imkân bulunan o adresler…

Ukrayna

Vizelerin kalkması ile popüler hale gelmiş yerlerden biri olan Ukrayna, bu yıl tatil planlarınıza dahil etmeniz gereken yerlerden sadece birisi. Bu ülkeye girişlerde artık pasaporta bile gerek duymadan, sadece kimlik kartınız ile giriş yapabilmektesiniz.

Ukrayna Doğu Avrupa’nın en geniş yüz ölçümüne sahip olan devleti. Başkenti Kiev dışında ülkede Odessa, Lviv ve Kharkiv’de görülmesi gereken önemli şehirlerin arasında geliyor. Kültür şehri olarak Ukrayna’nın en gözde kentlerinden biri. Şehrin Old Town adıyla adlandırılan bölgesinde değişik ilginizi çekecek pazarlar ve birbirinden güzel kaliteli restoranların yanında alışveriş zevkinize zevk katacak markalar da bulmak oldukça mümkün. Oldukça eskice tarihler ötesi korunan yapılar olan Opera binası ve Potochki sarayı gidildiğinde mutlaka görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken yerlerden.

Sırbistan

Vize almayarak sizi büyük yükten kurtaracak ülkelerden birisi de Sırbistan oluyor. Eğlenceli atmosferi dışında insanlara sunduğu imkân ve fırsatlar ile turistlerin kalbini fethetmeyi başarabilen ülkelerden sadece birisi. İstanbul’a gittiğinizde sık sık uçuşlarını bulabileceğiniz ve neredeyse hemen hemen her hava yolu seferlerinin bulunduğu Belgrad, arkadaş gruplarıyla günübirlik bile gidilip geri dönülebilecek en ideal şehirlerin arasında geliyor. Başkentti olan Belgrad’da gezmek içinse sadece hafta sonu yeterli. Knez Mihaliova’ya yakın bir yerde konaklarsanız siz de göreceksiniz ki bu bölge İstanbul’un Taksim’ine çok benziyor.

Tayland

En doğal ve yeşilliklerle gözlerinizi boyayacağınız bir tatil istiyorsanız Tayland, tam da isteğinizi karşılayacak cinsten. Bu ülkede uğradığınız her durak unutamayacağınız ve hafızanızda yer edinecek deneyimleri de beraberinde getiren cinsten bir iklime sahip. Renkli caddeleriyle ünlü olan Bangkok egzotik ada tatillerinin değişmez rotalarından birisi.

Berlin

Özellikle gece hayatı ile ünlü olan bu şehir, tam olarak teknoparti severlerin yerlerinden birisi. Özellikle tek alanda yapılmayan çeşitleri sayesinde gece hayatında ünlü olmasıyla bilinen Berlin, aynı anda bir çok parti ve gece hayatı eğlence mekanlarına ev sahipliği etmekte. Sizlere eğer gece hayatını seviyorsanız burayı şiddetle öneriyoruz. Yalnız dikkat partileri ülkemizdeki partiler kadar sıkıcı değil.

Kıbrıs

Bir gece hayatı mekânı daha. Sadece gece hayatı değil aynı zamanda tarih kokan bir şehir olma özelliğini de beraberinde getiriyor. İçerisinde bulunan değişik müzeleri ve diğer etnik çeşitliliği sayesinde tam bir aile mekanı olmaya aday iken aileniz ile gideceğiniz bir Kıbrıs tatili gerçekten güzel vakit geçirmenize olanak kılacak çeşitlerden. Eğlence ise tamamen size kalmış. Bu eğlenceyi isterseniz aileniz ile beraber yaşayın, ister diğer arkadaşlarınız ile gezip tozarak eğlenerek. Gece hayatı demişken aileniz ile gece hayatında sıkılacağınız gibi daha çok turistik ve gezilip görülecek yerleri tercih etmeniz önerilmektedir.

Önceki İçerikBerlin Gece Hayatı
Sonraki İçerikEn Güzel Dalış Yerleri
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.