Hafta Sonu Yurtdışı Turları

Ülkemizde pek fazla gezi ve tatil kültürü gelişmemiş durumda olsa da yeni neslin ilgi alanlarına ve yaşlı kesimin artık seyahat kolaylığı olması sebebiyle hafta sonlarında kısa bir yurt dışı seyahat yapma fikri artmaktadır. Ülkemizde turizm sektöründe uygulanan yüksek fiyatlar ve İstanbul gibi büyük metropollerin bunaltıcılığı gibi faktörler de eklenince yurt dışı seyahatler oldukça önem kazanmaktadır. Hatta Cuma günlerini ya da pazartesi günlerini hafta sonu ile birleştirerek uzun hafta sonu kaçamakları yapmak gelecek hafta daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır.

Hafta sonu yurt dışı turlarınızı herhangi bir firmanın sağlamış olduğu hizmeti satın alarak gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz kendi imkanlarınızla da yapmış olduğunuz seyahatlerde gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonları kısa bir süre olduğu için tek bir şehir belirleyip tüm zamanınızı ve enerjinizi oraya ayırabilirsiniz. Fakat bazı durumlarda farklı destinasyonlara da gidebilir ve verimli bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz.

Hafta Sonu Yurt Dışı Turlar Yapmak İçin Fikirler

Hafta sonu yurt dışı turları için tur firmaları tarafından hazırlanmış tur paketlerine göz atabilir ya da isterseniz kendi seyahatinizi kendiniz planlayabilirsiniz. Sizin için birkaç yurt dışı tur fikri hazırladık. İşte o fikirler;

Hafta Sonu Kısa Bir Tur İçin Kıbrıs

Kısa Bir Hafta Sonu İçin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaz ayları ve bahar ayları için deniz tatili, Dört mevsim boyunca süren hareketli gece hayatı için KKTC’yi tercih edebilirsiniz. Ayrıca Kıbrıs’a gidebilmek için vize ve pasaport bile gerekmemektedir. Sadece nüfus cüzdanınız ile bu seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sırbistan’ın Başkenti Belgrad Turu

Belgrad’a seyahat etmek vizesiz olduğu için hafta sonu yurt dışı tatil seçeneklerimiz arasında en çok tercih edebileceğimiz yerdir. Sırbistan’a vizesiz seyahat büyük bir avantaj iken uçak ile sadece bir saat kırk dakika gibi bir sürede oraya varmakta büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Cuma günü yapacağınız bu kısa yolculuk sayesinde Belgrad’ın meşhur gece hayatına doğrudan giriş yapabilir ve ardından cumartesi günü gündüz şehir turu yapabilirsiniz. Ardından kalan süreyi ise kendiniz güzel bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Belgrad’da pek çok tarihi eser ve doğal güzellik bulunmakta olup cumartesi gününüzü bu güzelliklere ayırabilirsiniz.

Yunanistan’ın Başkenti Atina Turu

Ülkemizin batı komşularından Yunanistan’ın başkenti Atina, hafta sonu için keyifli bir kaçamak olacaktır. Oldukça uygun fiyatlı hem İstanbul’dan hem de İzmir’den Atina’ya direkt uçak bileti bulabilirsiniz. Hatta isterseniz Atina’ya deniz yoluyla ulaşım sağlamakta mümkündür. Gündüzleri Yunanistan’da yer alan tarihi yerleri, müzeleri ve doğal güzellikleri gezebilirsiniz.

Alışveriş İçin Milano

İtalya’nın pek çok gezilecek değerli şehri olsa da hafta sonu tatilinde bu şehirlerin tamamını gezmek maalesef imkansızdır. Dolayısıyla Venedik, Roma ve Floransa gibi durakları bu listeye eklemedik. Milano yapısı itibari ile tipik İtalyan şehirlerinden oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Bu şehirde gündüzleri alışveriş yapabilir ve akşamları ise gece hayatının zevkini tadabilirsiniz. İstanbul’dan Milano’ya üç saatlik bir uçak yolculuğu yapmanız gerekmektedir.

Vizesiz Yolculuk Makedonya

Türkiye’den Makedonya’ya seyahat etmek istediğiniz de bu seyahatinizi vizesiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Makedonya’da gündüzleri pek çok tarihi mekanı, müzeleri ve doğal güzellikleri ziyaret edebilirken akşamları ister dinlenebilir isterseniz gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.