Hafta Sonunu Değerlendirebileceğiniz 10 Gezi Turu

İnsan ne mekanik bir aygıt ne de hayvan. İnsan eşref-i mahluk olarak adlandırılan çok özel bir canlı ve kendisine ait bir bilinç düzeyi olan varlık. O yüzden de ne güdüleri ile ne de tamamen robot gibi hareket edebiliyor.

İnsanların kendilerine ait kaliteli bir yaşam için yapmaları gereken şeyler var. Uyumak, beslenmek,çalışmak gibi olguların dışında bir işte yaşam kalitelerini artıran olgular var. Bunlardan bir tanesi de boş vakitlerini doğru bir biçimde geçirmeli ve dönem dönem ortam değiştirip tatil yapmalı. En azından hafta sonu kaçamakları yapmaları. Biz de bu yazıda 2 gün bile olsa hafta sonunu değerlendirebileceğiniz gezilerden bahsedeceğiz. Bu gezileri kendi özel aracınızla, otobüs vb. şekilde yapabileceğiniz gibi hafta sonu için tur yapan firmalar aracılığı ile de yapmanız mümkün. Uyarınıza hangisi gelir ise.

Hafta Sonu İçin Doğa ve Huzur Turları 

Eğer İstanbul ve çevresinde bir yerlerde yaşıyor iseniz o zaman size ilk önerimiz Şile ve Ağva turu. Yakın mesafe olması sebebi ile rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Şile’de deniz feneri kenarında bir çay içmek ya da Agva’da Göksu’da tekne gezisi yapmak. 

Yine bu bölge için yakın mıntıka olarak bir diğer önerimiz Karadeniz’de yer alan Kocaeli il sınırları içinde olan  Kandıra ilçesine bağlı Kefken Kerpe. Pembe kayalar sizin için harika bir dinlenme noktası olabilir. Yine Kocaeli il sınırları içinde olan Maşukiye de atlanmaması gereken yerler arasında.

Bolu il sınırları içinde kalan Gölcük Sapanca ve elbette Yedigöller turları da bu başlık altında es geçilmemesi gereken yerler. Bursa il sınırları içinde olan Mudanya Trilye de bu başlık altında sunabileceğimiz diğer bir tur yeri.

Hafta Sonu İçin Kültür ve Gurme  Turları

Yok ben hafta sonunu daha farklı geçireyim derseniz mistik bir ortamı olan Kapadokya’ya hafta sonu için uçakla gidip bölgenin keyfini çıkarabilir gün doğumunda balona binebilirsiniz. Bölgenin gurme turizmi için de önem arz ettiğini unutmamak lazım.

Assos Çanakkale Bozcaada hem tarih hem nefis bölge yemeklerini yemek için doğru adres.  Daha önce hiç gitmeyenler için Denizli Pamukkale bölgesi de unutulmaması gereken adresler arasında geliyor. Sadece ülkemizin değil dünyanın da en özel kentleri arasında olan Eskişehir de es geçilmemeli. Son olarak bu başlık altında Bursa da es geçilmemeli. Hem gurme turizmi açısından, hem de kültür açısından hafta sonu için ideal olan yerler arasında geliyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.