Kapadokya Çevresindeki En İyi 5 Otel

Sonbahar mevsiminin gelişiyle birlikte deniz kum güneş tatili sezonu kapanışa geçse de her mevsimin farklı bir güzellikte olduğu ülkemizde tatilin sezonu kapanmıyor. Sıcaklığın düşüşe geçmesiyle birlikte İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki turizmde hareketlilik artıyor.Tarihi ve doğal güzellikleri ile Nevşehir ve çevresi ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Nevşehir ise Kapadokya, Ürgüp ve çevresi,  dünyaca ünlü Peri Bacaları ve taştan otelleri ile yılın her mevsiminde milyonların akınına uğruyor. Ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden olarak gösterilen Kapadokya doğanın gizemini yer altı ve yer üstü güzellikleriyle turistlere sunuyor. Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu eski medeniyet şehri, büyüleyici güzelliğiyle tadına doyulmaz bir gezi keyfi sunuyor.

Her mevsim, her milletten  turistin akın ettiği bu bölgede otel ve hizmet sektörü de oldukça gelişmiş durumda. Çeşitli büyüklükte bir çok otel olması ve  rekabet ortamının artması hizmet kalitesini fazlaca artırıyor. Buna göre Kapadokya çevresindeki en iyi 5 otel de bu çevrede yer alıyor.

Turistlerin istek ve ihtiyaçlarına göre hizmet veren oteller sıkça tercih edilenler oluyor. Bununla beraber konfor ve kalite öne çıkıyor. Bu listede yer alan oteller;

Fresco Cave Suites & Mansions: Ürgüp’ün merkezinde kalan otel çevreyi yürüyerek gezebilme alternafi sunuyor. Üç tarihi konak ve mağaraların birleştirilmesiyle oluşan otelde odaların kendine has isimleri ve hikayeleri bulunuyor.

Jacobs Cave Suites: Güneşin batışını ve havada uçan balonları izleyebilecek büyük bir terası bulunan otel, eski bir rum köyü olan Çavuşin’de eski bir kilisenin dönüştürülmesiyle oluşturulmuş. Aslına uygun olarak restore edilen otel günümüz modernliğinde ve konforunda dekore edilmiş.

Kayakapı Premium Caves: Ürgüp’te ilk yerleşim yerlerinden olan Kayakapı Mahallesi’nde yer alan otel, yüzlerce mağara ve eski evlerin dönüşmesiyle oluşan bir kompleks şeklinde dizayn edilmiş. Otel tarihi dokusuyla birlikte saunadan havuza kadar her tür konforu sunuyor.

The Red Horse Hotel Kapadokya: Merkezi bir konumda olan otel lüks ve konforu vadediyor. Konuk memnuniyetinin çok yüksek olduğu otel 19.yy’dan kalma evlerden restore edilerek yapılmış.

Cappadocia Cave Resort & Spa: Kapadokya’nın zirvesinde yer alan otel konum olarak da güzel bir bölgede bulunmakta. Toplantı salonu, Türk Hamamı, konforlu odalarıyla eşsiz hizmet kalitesi vadediyor.

Kapadokya çevresindeki en iyi 5 otel arasında yer alan bu oteller; hizmet kalitesi, güleryüzlü  hizmet anlayışı ile müşteri memnuniyetini yüksek tutuyor.Eşsiz menüleriyle damak zevkine hitap ediyor. Tarihi dokuları ve hikayeleriyle öne çıkan otellerden oluyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.